Клейковина пшенична: особливості застосування

Пшенична клейковина була вперше отримана 1845-го року з пшеничного ядра. Вона є абсолютно безпечною та використовується для збагачення білком борошна. Найкращим співвідношенням вважається 1-4 % до загальної маси борошна. Проте все залежить від якості борошна.

Клейковину використовують у процесі виготовлення хлібобулочних виробів. У такий спосіб можна істотно підвищити якість продукції. Значно підвищується рівень стабільності тіста – майже у 2 рази, ступінь розрідження знижується, що надважливо для борошна із низьким вмістом клейковини. З таким тістом стає значно легше працювати, зокрема формувати вироби. Навіть хліб із висівками, якщо до нього додати пшеничну клейковину, матиме гарну дрібну пористу структуру.

Досить часто клейковину додають до різних кондитерських виробів, для цього її попередньо змішують з борошном. Також її застосовують у виробництві м'ясних продуктів, щоб отримати максимально пружну консистенцію. Особливо часто клейковину використовують, якщо для виробів було використано борошно, в якому низький відсоток білка. В такому разі тісто буде занадто важким, а за допомогою клейковини стане більш еластичним та набагато легше підніметься. Харчова цінність таких виробів є значно вищою. Сфера використання клейковини є надзвичайно широкою, позаяк її активно використовують у виробництві різних продуктів харчування, а також косметичних засобів.

Низький рівень білку в пшениці зумовлений тим, що вона вирощена за несприятливих погодних умов. На відміну від інших добавок, клейковина дозволить покращити якість готової продукції. Вона стає смачнішою та містить більше поживних речовин, що робить її кориснішою.

Переваги використання пшеничної клейковини:

• значне підвищення водопоглинальних властивостей борошна;
• вироби довше зберігаються свіжими;
• вироби стають менш крихкими;
• набагато легше працювати та формувати готові вироби.

Втім клейковину, як і будь-яку іншу добавку, потрібно використовувати відповідно до встановлених норм, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.

Клейковина пшенична представлена в каталозі компанії Інгредія. Маємо усі необхідні підтверджувальні сертифікати якості. Приймаємо оптові та роздрібні замовлення з усіх регіонів України. Доставку здійснюємо «Новою Поштою» та «Делівері». У наявності великий асортимент різноманітної сировини для харчової та фармацевтичної галузі. Ми завжди з радістю проконсультуємо Вас та допоможемо зробити правильний вибір. Будемо раді нашій співпраці!