Підсилювачі смаку і аромату: види і характеристика

Ще буквально декілька десятиліть тому такий термін, як "підсилювачі смаку", був невідомим виробникам, а сьогодні їх можна зустріти на кожному кроці. Хімічні компоненти під буквою "Е", які в народі прозвали "єшками", дозволяють істотно підвищити термін зберігання їжі та поліпшити її смакові властивості. Варто розібратись, які вони бувають та чи справді несуть користь нашому організму.

Отже, види підсилювачів смаку:

1) Аспарагінова кислота та її солі. Така речовина підсилює природний смак багатьох продуктів, особливо м'ясний, діючи на рецептори язика. З цим продуктом необхідно знати міру. Як і будь-який інший продукт, така добавка корисна лише в невеликій кількості та стає токсичною у великому об'ємі.

2) Гуанілат натрію. Такий підсилювач являє собою безбарвні чи білі кристали без запаху або білий кристалічний порошок. Виготовляється з висушеної риби, морських водоростей або екстракту дріжджів. Його часто додають в локшину швидкого приготування, картопляні чіпси, пікантний рис, пакетовані супи.

3) Риботіди. Така добавка створює ефект їжі, яка "тане" у роті. Найбільш дієво її застосовувати разом з гуанілатом натрію. Використовується у плавлених сирках та в кондитерських виробах.

4) Інозинат натрію. Така добавка дуже часто позначається як "натуральний барвник". Рекомендацій щодо споживання цього продукту немає, адже таку речовину отримано в результаті натурального процесу. Вміст харчової добавки в їжі настільки низький, що лікарі не дають жодних порад щодо розмірів рекомендованої дози.

5) Глутамат натрію. Отримав назву "сучасного легального наркотика". Його найбільшою шкодою є те, що людині, яка часто вживає такий підсилювач, звичайна їжа (без додавання цієї речовини) може здаватись прісною та несмачною. Смакові рецептори перестають працювати і відчувати розмаїття смаків.

Ми вживаємо підсилювачі смаку і аромату щодня. Прочитавши про їх недоліки, не варто відразу відмовлятись від купленої їжі. Достатньо контролювати дозу, і тоді проблем зі здоров'ям не виникне.

Придбати підсилювачі смаку і аромату Ви можете у компанії "Інгредія". Наша компанія займається постачанням на український ринок харчових добавок, барвників, ароматизаторів харчових, загусників, консервантів. Ми є представником австрійської компанії Chemopharma на вітчизняному ринку сировини. Уся продукція має конкурентоспроможні ціни та високу якість. Для постійних клієнтів передбачені гнучка система ціноутворення та пільгові умови платежу. У разі виникнення питань рекомендуємо звернутись за номером, вказаним на сайті, до нашого менеджера-консультанта.