Ванілін купити чи не варто: властивості, користь, шкода

Ванілін - кристалічний порошок, що володіє характерним запахом і смаком ванілі (штучний замінник ванілі). Оскільки світовий попит істотно став перевищувати його можливу кількість і купити ванілін міг не далеко не кожен, як зараз, то продукт з часом навчилися створювати штучно, тобто хімічно синтезувати. Вперше ця знаменна для кулінарної і парфумерної промисловості подія відбулася в XIX столітті. Його створили вчені-хіміки через високі ціни на природну ваніль та складність її переробки. Застосовується в кондитерській та харчовій промисловості, лікерній справі, парфумерії та при виробництві медикаментів. 

Варто відзначити, що ніякими лікувальними властивостями натуральної ванілі він насправді не володіє, а лише повторює її аромат, так як є штучним замінником. Цей порошок добре розчиняється в воді, ефірі і спирті. Залежно від стадії приготування страви визначається кількість необхідного ваніліну. Дуже важливо, щоб не сталося передозування, інакше кінцевий продукт буде мати гіркий смак. При калорійності ваніліну 288 ккал середнэ дозування, наприклад, на 1 кілограм тесту дорівнює не більше 7 грамів порошку.

Цей ароматизатор давно використовується в домашньому господарстві у вигляді ванільної пудри або цукру, представляючи собою білу суміш цукрового піску або ж цукрової пудри з ваніліном. Вміст останнього повинно бути не менше 3,7 %.

Ваніль, будучи головним компонентом ваніліну і його похідних, є природним антидепресантом, антиоксидантом і антиканцерогеном. Саме тому користь ваніліну очевидна при лихоманці, алергії, артриті і зниженні тиску. А ще ванілін відносять до афродизіаків.

Своїм м'яким солодкуватим запахом ванілін надає заспокійливу і розслаблюючу дію на людський організм. Він приборкує гнів, усуває роздратування і почуття тривоги, знімає безсоння і занепокоєння. Цей аромат навіть приходить на допомогу в лікуванні деяких непростих захворювань, зокрема нервової системи.

Те, що ароматизатори типу ваніліну є шкідливими, поки не доведено ніким. Алергічна реакція загрожує, тільки людям, які займаються сортуванням та пакуванням цього порошку. Індивідуальна непереносимість фіксується рідко.

Отже, не бійтеся ваніліну та сміливо їжте тістечка та улюблені солодощі з цим складником. 

Замовити його можна в компанії "Інгредія". Ми багато років займаємось дистрибуцією харчових добавок великих іноземних виробників на українському ринку. Запрошуємо до співпраці всі зацікавлені підприємства та організації! Також займаємось продажем таких товарів: ароматизатори, емульгатори, фруктоза, сорбат та інші.

Щоб замовити, перейдіть на наш сайт та додайте товар у кошик!